ZNIKNIJ  X

Strona używa plików cookies w celach analitycznych (statystyka) oraz w celu informowania o plikach cookies.

AKTUALNOŚCI

O MNIE KSIĘGA GOŚCI PLIKI GALERIA SPRZEDAŻ KONTAKT LINKI
MAPY
COUNTER-STRIKE: SOURCE
cs_arcticstorm
cs_cityride
de_arcticstorm
de_deepspace
de_spaceship_fy
COUNTER-STRIKE
cs_snowhidingplace
HALF-LIFE
dm_parking
floracomplex
understation

Copyright © 2003-2018
Webdesign: (-[PREDATOR]-)

KOMIKSY
WSPARCIE
MOJE PROFILE
Portfolio
Facebook
Nasza-Klasa.pl
Allegro
Steam Community

WSTĘP

Witaj na mojej stronie. Nazywam się Artur Dorian Schmidt, choć część osób zna mnie jako "Frozen Mind", dawniej "(-[PREDATOR]-)". Początkowo strona skupiała się na mojej twórczości map, czy raczej dodatkowych plansz do gier (zwłaszcza Counter-Strike: Source) na silniku Source. Pojawiło się także opowiadanie postapokaliptyczne "Pyły pustkowi". Oprócz tego istnieje dział "Galeria" bogaty w różnego rodzaju zdjęcia, obrazki i zrzutki. Zachęcam też do wpisywania się do księgi gości. To zapewni stronie szybszy rozwój.

Ogólnie celem tego portalu jest przede wszystkim powszechne udostpępnienie obiektów (najczęściej plików) nad którymi pracowałem. Mam nadzieję, że komuś się przydadzą oraz zostaną użyte zgodnie z zasadami prawa jak i kultury. W dodatku jest tu też sporo informacji na mój temat, które pomogą zrozumieć sens całego przedsięwzięcia.

Strona jest w dalszym ciągu rozbudowywana, dlatego w przypadku znalezienia jakiegokolwiek błędu, prosiłbym o kontakt. Wszelkie sugestie, uwagi i opinie są także bardzo mile widziane. Dzięki temu razem stworzymy lepsze jutro :) .

Mam nadzieję, że znajdziesz w zasobach to, czego szukasz. Życzę miłego przeglądania.


NEWSY:

1 , 2 , 3 ... 7

#68: Janusze piwowarstwa

29.04.2018

W ubiegłym roku koncern X prowadził loterię promocyjna o nazwie "Złote w Tyskim". Przyznam, że niczym typowy piwny Janusz, pokusiłem się o parę puszek i butelek, w których faktycznie były kapsle z wygraną i dawało się je wymienić, niemal do ostatniego kapsla, który miałem. Niemal, ponieważ w ostatni miesiąc terminu wymiany (w wymienionych sklepach) odwiedziłem trzy sklepy w dwóch różnych miejscowościach i wszędzie powiedzieli mi, że nie mogą wymienić, ponieważ już zostali rozliczeni z tej loterii. To był ostatni miesiąc WYMIANY, lecz piwa KUPIONE w tym miesiącu nie kwalifikowały się już do promocji. Pozostało mi więc skontaktować się z organizatorem. Oczywiście, jak na XXI wiek przystało, jedyną formą reklamacji jest list polecony lub osobista wizyta.

W momencie pomysłu napisania takiego listu byłem świadom, iż jego wysłanie będzie oznaczało dla mnie stratę. Pokusiłem się jednak z ciekawości, cóż taki koncern poczyni. Przedstawiłem dokładnie sprawę podając sklepy, w których odmówiono mi wymiany oraz powód. Nie dodałem kapsla do listu, ponieważ była to reklamacja dotycząca sposobu potraktowania mnie.

W odpowiedzi koncern w ogóle nie odniósł się do mojej sprawy, poza napisaniem o NEGATYWNYM rozpatrzeniu reklamacji ze względu na... brak kapsla! Oczywiście, kapsel więc odesłałem w kolejnym opłacalnym liście poleconym i pytając o rekompensatę za straty z tytułu reklamowania. Oczywiście, jak na koncern przystało, odpisali listem poleconym Poczty Polskiej... z puszką piwa w środku, która przeżyła na sobie wszelkie rozczarowania pracowników Poczty wynikające z niekorzystnych warunków pracy i niskiej płacy. Strach otwierać, ponieważ puszka może te emocje przekazać dalej. Oczywiście, przesyłanie cieczy, w dodatku alkoholu, listem poleconym nie jest zapewne zgodne z regulaminem Poczty.

Przyznam, że takiej cebuli to się nie spodziewałem. Na szczęście koperta była wyposażona w folię bąbelkową z dziurą, choć spodziewałem się brązowej koperty z recyklingu. Była także odpowiedź pisemna: tym razem reklamacja opisana jako rozpatrzona pozytywnie!

#67: Wirtualne rzeźby oraz pomniki 3D

31.03.2018

Od kilku miesięcy intensywnie pracowałem nad moim nowym projektem dotyczącym trójwymiarowej wizualizacji pomników i rzeźb z okolic Koszalina. Efektem tych prac jest nowa strona dostępna pod adresem pomniki.froz.eu.

Aktualnie adres froz.eu będzie prowadził do Portalu, który daje możliwość wyboru jednego z kilku prowadzonych przeze mnie serwisów.

Strona domowa jest więc dostępna pod innym adresem, tj. home.froz.eu.

Obie nowe strony nie są w finalnej wersji. Znajdują się też na nich reklamy Google’a.

WIĘCEJ

#66: Graficzne podsumowanie 2017 roku

14.03.2018

Nadszedł czas, aby podsumować w Galerii ubiegły rok 2017, przy okazji uzupełniając ją o moje najnowsze grafiki. Wspomnę także, iż niebawem pojawi się aktualizacja dotycząca mojego nowego projektu związanego z 3D. To niebawem. Tymczasem zasób obrazków wzbogaciłem jedynie o 192 pozycji. Miłego przeglądania:

- Humor - 16,
- Inne - 16,
- Lokacje - 36,
- Militaria - 11,
- Natura - 22,
- Osobiste - 8,
- Screeny - 83.
WIĘCEJ

#65: Szósty odcinek Omega’s Misfits

03.09.2017Oni nadal żyją! Przygoda trwa dalej w odcinku "Pukania w kosmosie".

WIĘCEJ

#64: Bojowy sezon zdjęć

02.11.2016

Nadrabiam zaległości w galerii. Wrzucam zdjęcia z ostatniego dodatku do Wiedźmina 3 - Krew i Wino, a także moje pamiątki z gry Arma 3. Do tego wszystkiego dodaję parę jesiennych motywów, w sumie 44 grafiki:

- Grafika komputerowa - 1,
- Humor - 2,
- Inne - 2,
- Lokacje - 2,
- Screeny - 37.WIĘCEJ

#63: Kraina Wiecznych Łowów

28.10.2016

Po 13 latach życia Mona odeszła do Krainy Wiecznych Łowów. Mimo zabiegów weterynaryjnych i leków nowotór wygrał walkę o jej życie.Zapamiętam jej zaciekawione spojrzenia pistacjowych oczu wśród czeluści czarnej sierści o rudawym zabarwieniu, dostrzegalnym jedynie pod intensywnym światłem. Mona miała bardzo łagodną w dotyku sierść, podczas gdy ja przywykłem do szorstkiej sierści u innych kotów. Niemal do końca potrafiła zmotywować się do zabawy, pomimo jej zaawansowanego wieku, a także choroby. Nie pozwalała nikomu obcinać swoich pazurów, więc dla mnie zawsze pozostanie małym, lecz tylko częściowo cywilizowanym potworkiem, albo demoną. W końcu bała się wychodzenia z mieszkania, nie licząc okresu rui, czasu przygód. Mimo wszystko, u weterynarza kot potrafił pokazać pazury, przebijając zaufane rękawice spawalnicze osoby, co przed chwilą niewzruszona próbowała przytrzymać kota gołymi rękoma.

(...)

Po tej stracie w domu nastało uczucie pustki i smutku, pogłębione przez chłodną atmosferę jesienną i zbliżający się dzień zmarłych (czy raczej Wszystkich Świętych). Nie będzie już budzenia mnie przez Monę, kiedy to za długo śpię w dni wolne. Nie będę też mógł przywołać jej moim wzrokiem, lub intrygującym kota zapachem nogawek po pracy. Wszystko to podkreśla rzeczywisty wpływ Mony na nasze życie. Niech jej wieczne łowy udanymi będą.Pełen wpis umieszczam w sekcji O mnie
, galeria ze zdjęciami (2 nowe) Mony jest dostepna tutaj.

WIĘCEJ

#62: Piąty odcinek Omega’s Misfits

07.04.2016To już jest piąty odcinek komiksu o naszych profesjonalnych kosmicznych kurierach i ochroniarzach zatytułowany "Cargo".

WIĘCEJ

#61: Tym razem zdjęcia

30.01.2016

Tym razem posyłam Wam 14 zdjęć z wymienionych poniżej kategorii:

- Humor - 1,
- Lokacje - 4,
- Makro - 2,
- Mona - 2,
- Natura - 5.WIĘCEJ

#60: Wielka wyprzedaż!

26.01.2016

Wrzucam kolejne oferty, głównie używanych książek o sztuce i nauce, a także 4 gry komputerowe oraz komplet 31 czasopism lotniczych i modelarskich. Pełna lista poniżej:

KSIĄŻKI NAUKOWE:
1. Elementarne pojęcia socjologii - Szczepański Jan - Państwowe Wydawnictwo Naukowe - 1972 r.
2. Królewska Katedra na Wawelu - Rożek Michał, Markowski Stanisław - Wydawnictwo Interpress Warszawa - 1981 r.
3. O sztuce Japonii - Alberowa Zofia - Wiedza Powszechna - 1983 r.
4. Picasso w Polsce - Bibrowski Mieczysław i in. - Wydawnictwo Literackie Kraków - 1979 r.
5. Słownik encyklopedyczny - Geografia - Migoń Piotr, Grykień Stanistław, Pawlak Ryszard, Sobik Mieczysław - Wydawnictwo EUROPA - 2002 r.
6. Tutmonda Sonoro. Poezia antologio en Esperanto traduktita el 30 lingvoj - Kalocsay K. - HUNGARA ESPERANTO-ASOCIO - 1981 r.
7. Współczesna sztuka Polska - Ryszkiewicz Andrzej i in. - Arkady - 1981 r.

CZASOPISMA:
1. Aeoroplan - ilustrowany magazyn lotniczy 1(16)'99 - Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o.
2. - Duch Europy - 6(21)'99 - Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o.
3. - Me-262 B-1a/U1 - 1(22)'00 - Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o.
4. - Mosquito - 3(24)'00 - Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o.
5. - Racersy Curtissa - 6(27)'00 - Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o.

6. Aero - technika lotnicza - miesięcznik - Bitwa o Wielką Brytanię - 9'90 - Oficyna Wydawnicza SIMP
7. - Operacja Linebacker - 7-8'91 - Oficyna Wydawnicza SIMP
8. - AH-64 Apache - 11'91 - Oficyna Wydawnicza SIMP
9. - F-14 Tomcat - 12'91 - Oficyna Wydawnicza SIMP
10. - Mitsubishi J2M Raiden (Jack) - 12'92 - Oficyna Wydawnicza SIMP
11. - Junkers Ju 188 - 4'93 - Oficyna Wydawnicza SIMP
12. - Panavia Tornado ADV - 10'93 - Oficyna Wydawnicza SIMP

13. Archiwum - przegląd konstrukcji lotniczych - B-24 Liberator - 1/92 - Agencja Lotnicza ALTAIR Sp. z o.o.

14. Kampanie Lotnicze - Krzysztof Janowicz - Afryka 1940-42 - 1 - A.J. Press
15. - Tunezja 1943 - 4 - A.J. Press

16. Lotnictwo - Aviation International - Samolot pola walki PZL-230 Skorpion - 2/91 - Wydawnictwa Lotnicze
17. - V-22 Osprey - Nr 9 - 16-31 maja 1992 - Wydawnictwa Lotnicze
18. - Kamow Ka-50 Hokum/Werewolf - Nr 21 - 16-30 listopada 1992 - Wydawnictwa Lotnicze
19. - Nr 8 (92) - 16-30 kwietnia 1995 - Wydawnictwa Lotnicze
20. - 1945 1995 - Nr 9 - 1-15 maja 1995 - Wydawnictwa Lotnicze

21. Malowanie i oznakowanie - Jarosław Wróbel - Luftwaffe 1935-45 cz. II.- A.J. Press
22. Modelarz - Miesięcznik dla modelarzy kołowych, lotniczych, okrętowych i rakietowych - Samolot PWS-26 wkładka z planami, czołg T-34/76, Bocznokołowiec Persja - 542/8/2001 - Zarząd Główny Logi Obrony Kraju
23. Monografie lotnicze - Adam Skupiewski - Focke-Wulf Fw-190 A/F/G część .I. - A.J. Press
24. Pilot - All you wanted to know about DME. Dutch treat: flying to friendly Texel Island. Wooden wonder: the delightful Robin Regent; & the sexy-but-tricky Marco J-5. Was the Me-109 as good as the Spitfire? - May 1989

25. Skrzydła w miniaturze - Zbigniew Luranc - samolot PIPER L-4 CUB - 1'91 - AVIA-PRESS Sp. z o.o.
26. - Nr 4*91 - AVIA-PRESS Sp. z o.o.
27. - Nr 1*92 (5) - AVIA-PRESS Sp. z o.o.
28. - Nr 9*92 (6) - AVIA-PRESS Sp. z o.o.

29. Technika lotnicza i astronautyczna - 6'85 - Wydawnictwo Sigma

30. Typy broni i uzbrojenia - Przemysław Kajetan Musiałkowski - Nocny samolot myśliwski Northrop P-61 Black Widow - 101 - Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
31. - Wiesław Bączkowski - Samolot bombowy nurkujący Junkers Ju 87 A-C Stuka - 139 - Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej


GRY KOMPUTEROWE:
1. Chrome
2. Heroes over Europe
3. Pacific Fighters
4. S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

WIĘCEJ

#59: Zrzutki z gier 2015 roku

19.01.2016

Kolejna porcja screenshotów z gier. Tym razem większość dotyczy tych, w które grałem w 2015 roku. W sumie aż 124 nowe obrazki! Lista gier:

- Armed Assault 3 - 8,
- Borderlands 2 - 3,
- Dragon Age 2 - 5,
- Dragon Age: Inkwizycja - 29,
- Fallout 4 - 31.
- FOnline - 1.
- The Witcher 2: Zabójcy królów - 5.
- The Witcher 3: Dziki Gon - 42.


WIĘCEJ

1 , 2 , 3 ... 7